Současnost a historie

Současnost a historie Aquaparku Laguna


Současnost

Zábavní část nabízí rekreační bazén nepravidelného tvaru s hloubkou asi 120 centimetrů a plochou téměř 200 metrů čtverečních, jehož součástí je mnoho vodních atrakcí: divoká řeka, houpací kolébka, chrliče vody, masážní a vířivá lůžka, dvě vířivé vany a podmořská jeskyni s akváriem. Na ochozu bazénu jsou návštěvníkům k dispozici vyhřívané lavice. Hlavní atrakcí je bezesporu tobogán s délkou 132 metrů s krytou venkovní částí i nekrytou částí vedenou přímo v hlavní bazénové hale, který je v současné době třetí nejdelší v republice. Jeho nástupní věž je situována ve výšce 15 metrů nad zemí. K dispozici je také celoročně přístupný venkovní bazén se slanou vodou. Nejmenší návštěvníky uvítá dětské brouzdaliště s vyhřívanou hrací plochou.

Wellness zóna je rozdělena na horní a dolní. Zahrnuje několik typů saun (klasická finská sauna, finská selská sauna, finská bylinná sauna, bylinková lázeň, velká ceremoniiální sauna - největší na Vysočině), vnitřní ochlazovací bazén, parní lázeň, speciální sprchový kout s tropickým deštěm, kneippův chodník, infralavice i ledopád. K dispozici je také venkovní terasa. Součástí wellness zóny jsou i relaxační a odpopčinkvé místnosti s lehátky. Samozřejmostí je wellness bar s posezením a občerstvením.

Osmidráhový plavecký bazén s délkou 25 metrů a hloubkou od 1,2 do 1,8 metru jistě potěší všechny kondiční i odpočinkové plavce. Pro návštěvníky plaveckého bazénu je k dispozici i přilehlá parní kabina. S nejmenšími návštěvníky istě rádi využijete malý dětský bazén.

Historie

O stavbě plaveckého bazénu na třebíčském sídlišti Hájek bylo rozhodnuto ještě před rokem 1989. Do té doby disponovalo čtyřicetitisícové okresní město pouze letním koupalištěm Polanka a pro výuku plavání žáků základních škol byl využíván kapacitně nevyhovující bazén Základní školy Bartuškova v Třebíči-Borovině. Politické změny v roce 1989 zastihly nový plavecký bazén v průběhu výstavby, dlouho nebylo jisté, zda bude stavba vůbec dokončena. Nakonec byl plavecký bazén uveden do provozu v roce 1990.

V roce 2000 se po výběrovém řízení vypsaném Městem Třebíč stává provozovatelem sdružení "Laguna" firem YASHICA s.r.o. a TTS energo s.r.o. Z plaveckého bazénu se tak stává Sportovní areál Laguna.

Od té doby se celý areál změnil téměř k nepoznání. Venkovní terasa bezprostředně navazující na bazénovou halu byla rozsáhle přestavěna na relaxační zónu s plochou 350 m2. Postupně byla zrekonstruována vstupní hala, vybudována nová recepce a nové sociální zařízení a zprovozněno solární studio. Přestavbou venkovní terasy byla také zdvojnásobena kapacita restaurace. Velkými změnami prošlo také technické zázemí bazénů, kde byla instalovaná nová technologie pro automatické dávkování chemie s ozonizací vody. Byly zrekonstruovány šatny, suché zóny a sprchy. V bazénové hale byla položena nová protiskluzová dlažba. Sauna byla kompletně renovováva a rozšířena o whirlpool.

Proměny doznala také léta nevyužívaná venkovní plocha areálu, která byla z podstatné části zatravněna a v letních měsících zpřístupněna návštěvníkům bazénu. Byly vybudovány kurty na plážový volejbal.

Přístavba Aquaparku Laguna

S postupem času však bylo více než jasné, že prakticky jednoúčelový sportovní areál se dvěma bazény určenými pouze ke kondičnímu plavání a výuce plavání s přidanými službami navíc (parní kabina, sauna) je pro dnešní dobu nedostatečný, navíc prakticky na hranici maximální kapacity využití.

Proto byl již v roce 2005 vypracován projekt na přestavbu sportovního areálu na Aquapark Laguna, který byl v roce 2009 přepracován dle aktuálních trendů. V roce 2010 bylo vydáno územní rozhodnutí, v roce 2011 stavební povolení a v červenci 2012 byla zahájena stavba.

1.12.2013 byl Aquapark Laguna slavnostně otevřen za přítomnosti představitelů Města Třebíč, provozujícího sdružení Laguna firem YASHICA s.r.o. a TTS energo s.r.o., firem podílejících se na výstavbě, zástupců škol a organizací a široké veřejnosti.

Od 1.1.2017 se stává provozovatelem Aquaparku Laguna firma YASHICA s.r.o.